Filtreleme kriteri

Numara
Renk
+ Daha fazla göster - Daha az göster
Malzeme
Sezon
Taban
Topuk Boyu
Topuk Tipi

Kadın Çizme Modelleri

Kadın Çizme

Çizme ayağı ve baldırı komple saran deri ya da kauçuktan yapılmış uzun ayakkabıdır. Çizmeler kullanıldıkları yerlere göre ismi alırlar. Avcı çizmesi, binici çizmesi, lastik çizme gibi isimler alırlar. Kadın çizme kadınlara özel üretilmiş olan çizmelerdir. Kadın çizme bir kadın için ayakkabının çok ötesinde bir anlam taşır. Çizmeler birçok döneme imza atmış aksesuarlar olarak da kullanılmaktadır. Örneğin kovboy çizmesi bir çizmenin ötesinde 1970'li yıllara damga vurmuş popüler bir ayakkabı trendi olmayı başarmıştır. Meşhur olduğu dönemlerde birçok farklı desen ve şekillerde imal edilir, kadın-erkek herkes tarafından zevkle giyilirmiş. Kovboy çizmesi bir tarzın adıdır aslında. Kovboy çizmesi sevgisi günümüzde de devam etmektedir. Birçok kadın eteklerinin ve pantolonlarının altına uygun şekilde kombinleyerek giymektedir. Özellikle yılan derisi baskılı çizmeler ya da klasik kovboy çizmeleri modanın içinde kendine mutlaka yer edinmiştir.

Kadın Çizme Türleri

Kadın çizmeleri ister günlük olarak ister işyeri ve ofislerde giyebileceğiniz her kıyafete uygun şekilde kombinlenebilecek ayakkabılardır. Üretilirken çeşitli malzeme ve objeler kullanılarak model daha da hoş bir hale getirilmektedir. Çıtçıt ve zımba gibi detaylar modeli spor bir havaya sokmaktadır. Topuk boyu ise çeşitli uzunlukta olabilmektedir. 3,5 cm’den başlayan uzunlukta topuklar tercih edilen ölçülerde alıcı bulmaktadır.

Hakiki deri kadın çizme modelinden ve popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen özel bir çizme çeşididir. Çizmeler her döneme farklı bir modeliyle damga vurmayı başarmıştır. Birçok malzemeden imal edilmektedir. Nubuk çizme daha çok sonbaharda ve ilkbaharda giyilmek için uygundur. Aslında yağmurlu havada giyilmesi çok da fazla önerilmez. Çünkü üretimde kullanılan malzeme tercihi tam olarak buna uygun değildir. Modası hiç geçmeyen bir çizme çeşidi de kuşkusuz uzun çizme olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun çizmeler genellikle deri, süet ve nubuk malzemelerden imal edilmektedir. Son yıllarda sıkça rastladığımız bir çizme türü de kuşkusuz çorap çizmedir. Yumuşak bir çoraptan hiç farkı olmayan, upuzun ve süet malzemeden üretilmiş olup bacakları tamamen kapatabilecek kadar uzundur. Özellikle kısa eteklerle giyildiğinde çok hoş duran, modası daha uzun yıllar devam edecek bir çizmedir.

Topuklu çizme kadınların gözdesi olan bir diğer kadın ayakkabısıdır. En çok deriden imal edilenleri ilgi görmekle birlikte süet ve nubuk olanlarda kadınlar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Topuklu çizmeler kısa topuk ya da uzun topuk olabilmektedir. İster etekle ister pantolonla her şekilde çok zarif ve şık durması nedeniyle büyük çoğunluk tarafından tercih edilmektedir.

Ayakkabı firmalarının her türlü malzemeden ve her renk imal ederek satışa sunmuş oldukları çizmeler model çeşitleriyle bütün ayakkabı mağazalarında alıcılarını beklemektedir.

Kadın Çizme Modelleri ve Fiyatları

Kadın çizme modelleri zengin model ve renk seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz oldukça geniş bir ürün yelpazesi olan çizmeler tarzınıza tarz katacaktır. Kadın çizme fiyatları çizmenin kalitesine, kullanılan malzemeye ve yapılırken kullanılan işçilik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Tıpkı model ve renkteki seçenek bolluğu gibi fiyat konusunda da her bütçeye uygun fiyatlı olarak piyasada bulunmaktadır. Deery, bazı dönemlerde yaptığı özel kampanyalar ile müşterilerine güzel sürprizler yapmaktadır. Aynı zamanda ödemede uyguladıkları kolaylıklar da çok güzel fırsat olabilir. Kredi kartına taksitli ödeme imkanı, kasada indirim gibi özel indirimler ve özel günlerde yapılan sürpriz uygulamalarla çizme almak isteyen herkese kolaylık sağlamaktadır.